• AMERIKAN DOLARI
  8,4837
  % 0,05
 • € EURO
  10,0583
  % 0,10
 • ALTIN (TL/GR)
  493,72
  % -0,04
 • ÇEYREK ALTIN
  800,00
  % 0,12
 • BITCOIN/TL
  338385,174
  % 4,52
 • DOGECOIN/TL
  1.72
  % 3,31
 • ETHEREUM/TL
  23180
  % 9,27
 • BIST 100
  1.413,80
  % 0,35

Avukatlık/İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

Avukatlık/İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi veya kredi kartı borçlarınız nedeniyle icralık/avukatlık olduysanız ikisi de farklı kavramlardır ve bankalar kredi verirken bu durumu dikkate alır. Bir kredi veya kredi kartı borucunun son 2 dönem (2 ay ) içinde ödenmemesi halinde, kanuna uygun olarak banka tarafından 30 günlük ek süre tanınır. Bu sürenin sonunda yine borcunuzu ödemezseniz banka, alacaklarını avukatta devreder. Yani 90 dün içinde avukatlık veya icralık olmamak için mutlaka küçükte olsa ödemeler yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Hesaplar tutmadı ve 90 gün boyunca hiç ödeme yapmadıysanız, borçalarınız avukata devrolur ve yasal takibe alınırsınız. Üstelik kredi siciliniz bozulur. Avukatta olan borçlarınızı da belirli bir süre içinde ödemediğiniz takdirde icraya verilirsiniz. İcralık olduğunuzda, malsesef kredi siciliniz tamamen bozulur ve 5 yıl boyunca banka kayıtlarından silinmez. 5 yıl boyunca banklardan kredi ve kredi ve kredi kartı alması neredeyse imkansızlaşır. Ancak günümüz koşullarında avukatlık icralık olanlara kredi veren bankalar mevcuttur.

Avukatlık icralık olanlara kredi veren bankalar dönem dönem kendi bünyelerinde değişkenlik göstermekle birlikte, küçük krediler şube müdürleri insiyatifindedir. Bu nedenle internetten yada sms ile genel bkredi veya kredi kartı başvuruk yapmak yerine direkt en yakın banka şubesi ile görüşmeniz gerekmektedir.

Görüşmede kefil ya da ipotek gibi teminatlar da istenebilir. Son 6 aylık sigorta priminizin de yatmış olması gerekir. Bu koşulları sağlıyorsanız, avukatlık ya da icralık olan borçlarınız için kredi alma ihtimaliniz olacaktır.

Fakat kesinlikle düşük nota kredi gibi, dolandırıcı web sitelerine ,kişilere veya facebook gibi sosyal medya reklamlarına itibar etmeyin. Devletin belirlediği kurallar dışında kimse size kredi vermez. Modern tefecilere yada dolandırıcılara düşüp çok daha büyük sıkıntılara düşmemeniz adına sizi uyarmak isteriz.